Gunther stvara povijest, ruši rekord Honky Tonk Mana kao najduži IC prvak

Gunther pobjeđuje Chada Gablea i ruši rekord The Honky Tonk Mana i postaje najduže vladajući interkontinentalni prvak u WWE-u.

Vrijeme je za veselje, WWE fanovi! Gunther je konačno srušio rekord The Honky Tonk Mana kao Interkontinentalnog prvaka s najdužim stažem u povijesti WWE-a.

Bili smo sigurni da Gunther ide prema rekordu The Honky Tonk Mana kada je austrijski hrvač uspio poraziti Chada Gablea u glavnom događaju RAW-a u ponedjeljak. Njegov meč s Gableom bio je posljednja prepreka koju je trebao prijeći da sruši rekord The Honky Tonk Mana.

Guntherovo putovanje nije bilo ništa manje nego nevjerojatno. Budući da je bio prvi Austrijanac koji se natjecao u WWE-u, prvi je osvojio IC Championship na SmackDownu u Baton Rougeu, Louisiana, 10. lipnja prošle godine pobijedivši prethodnog prvaka, Ricocheta.

Sada je srušio rekord star 35 godina i postao Interkontinentalni prvak s najdužim stažem u povijesti turnira.

nova postava Ratova zvijezda
Sadržaj 1. Kada je Gunther osvojio IC naslov i oborio rekord? 2. Tko je pobijedio: Gunther ili Chad Gable? 3. Što IC prvenstvo znači za Gunthera 4. O WWE-u

1. Kada je Gunther osvojio IC naslov i oborio rekord?

Gunther je službeno osvojio IC prvenstvo 10. lipnja 2022. Postao je Interkontinentalni prvak s najdužim stažem u povijesti 8. rujna 2023., rekord koji je prethodno držao The Honky Tonk Man .

Gunther kao IC prvak | Izvor: WWE
Učitavanje slike…

Prije Gunthera, The Honky Tonk Man držao je titulu najduže vladajućeg IC prvaka s vladavinom od 454 dana. Gunther je 8. rujna završio vladavinu od 455 dana, srušivši prethodni rekord.

Evo što je Gunther rekao o svojoj povijesnoj vožnji s IC prvenstvom-

“Od trenutka kada sam osvojio ovo prestižno prvenstvo, vidio sam viziju. Zamišljao sam ovaj trenutak. Ja sam taj koji redefinira povijest, redefinira ostavštinu Interkontinentalnog prvenstva u teškoj kategoriji. Čuo sam ih kako pričaju, čuo sam ih kako raspravljaju o svojim herojima iz djetinjstva, Bret Hart, Shawn Michaels, The Honky Tonk Man, Steve Austin, The Rock. Stvarnost je da kad to zvono zazvoni, svi oni mogu doći, poredati se i vezati moje čizme. Jer dok sam ja živ, nema čovjeka rođenog da mi skine ovu titulu.”

2. Tko je pobijedio: Gunther ili Chad Gable?

Gunther je pobijedio Chada Gablea na RAW-u u ponedjeljak navečer. U posljednja dva meča Gable je dobio Gunthera odbrojavanjem. Ovi mečevi nisu rezultirali promjenom naslova, ali su smatrani poremećenima. Ali Gunther je konačno prihvatio izazov revanša, što je rezultiralo Gableovim porazom.

Gunther pobijedio Chada Gablea | Izvor: WWE

Meč između Gablea i Gunthera bio je Beat the Clock Challenge koji je trajao 20 minuta. Ovo znači to Gable je morao poraziti Gunthera za manje od 10 minuta i 6 sekundi , što je bilo točno vrijeme koje je Guntheru trebalo da pobijedi Gablea u prethodnoj epizodi RAW-a.

Tijekom meča, Gable je nekoliko puta zamalo pao, uključujući Chaos Theory German Suplex i Moonsault, ali Gunther je svaki put izbacio. Bio je lako bolji hrvač u ringu od početka.

Još jedan vrhunac meča bio je Gable koji je Guntheru primjenio bravu gležnja , što je izgledalo kao da će ga natjerati na tapkanje, ali Gunther je uspio pobjeći i pogoditi Powerbomb i Lariat za pobjedu.

kako smršaviti sa slikama

Zapravo, Chadov poraz pomogao je u stvaranju povijesti jer je postao posljednja odskočna daska na koju je Gunther stao da postane prvak s najdužim stažem.

pronađi 6 skrivenih riječi na slici odgovori

Postignuće je iznimno značajno za Gunthera jer je srušio rekord star 35 godina. Stoljećima je rekord The Honky Tonk Mana ostao nedirnut. Štoviše, IC prvenstvo je pozicionirano odmah ispod WWE Svjetskog prvenstva u teškoj kategoriji. Dakle, može poslužiti i kao odskočna daska za najpoželjniju titulu svih vremena.

3. Što IC prvenstvo znači za Gunthera

Guntherovo postignuće je ogromno jer su oni koji su osvojili IC naslov postali superzvijezde WWE-a. S obzirom na Guntherovu trenutnu formu, pred njim je svijetla budućnost. Gunther je srušio rekord koji je ostao nedirnut 35 godina i skinuo s trona The Honky Tonk Mana, koji je izvanredan pero na njegovoj kapi.

Honky Tonk Man | Izvor: WWE

Interkontinentalno prvenstvo pozicionirano je odmah ispod WWE univerzalnog prvenstva i WWE prvenstva u smislu prestiža u hrvanju. Ima bogatu povijest i držali su ga mnogi legendarni hrvači tijekom godina, uključujući Randy Savage, The Rock, Shawn Michaels, Bret Hart, Stone Cold Steve Austin i drugi.

Dok je Pat Patterson prvi koji je osvojio IC prvenstvo, Bret 'The Hitman' Hart najuspješniji je IC prvak ikada. Hart se često smatra jednim od najvećih Interkontinentalnih prvaka svih vremena. Više puta je vladao titulom i odigrao je presudnu ulogu u njenom uspostavljanju kao simbola izvrsnosti u WWF-u.

Nakon Guntherovog povijesnog niza s titulom, možemo ga također smatrati jednim od vodećih igrača prvenstva. Dok je Gunther samo jednom osvojio IC titulu, uspio ju je zadržati najduže. Štoviše, čak i ako izgubi naslov u budućnosti, možda bi ga još jednom mogao osvojiti.

Do sada je Chris Jericho devet puta osvojio IC naslov, što ga čini pobjednikom prvenstva najveći broj puta. Sada kada se Gunther već etablirao kao nositelj titule s najdužim stažem, mogao bi doći nakon Jerichovog rekorda!

crteži sedam smrtnih grijeha

Gunther se suočio i porazio neke od najboljih hrvača na svijetu, kao što su Sheamus, Drew McIntyre i Matt Riddle, u nekim od najtežih mečeva koje možete zamisliti. Zapravo, uskoro bi se mogao suočiti s novim izazivačem za svoju titulu, budući da je WWE najavio da će se održati kraljevska bitka u nadolazećoj epizodi Raw-a kako bi se odredio novi kandidat broj jedan za Interkontinentalno prvenstvo. Također je najavljeno da će Gunther biti prisutan u emisiji sljedeći tjedan.

Također postoje glasine da bi Gunther mogao biti jedan od kandidata za osvajanje Royal Rumblea iduće godine i glavnog događaja WrestleManije 40 za meč svjetskog prvaka u teškoj kategoriji . Ovo bi bila velika prilika za Gunthera da učvrsti svoju ostavštinu kao jednog od najvećih hrvača svih vremena.

4. O WWE-u

World Wrestling Entertainment, Inc. , posluje kao WWE , američka je promocija profesionalnog hrvanja. Globalna integrirana tvrtka za medije i zabavu, WWE se također razgranala na druga područja, uključujući film, američki nogomet i razne druge poslovne pothvate.

WWE emisije su sportska zabava, sadržavajući priče vođene, scenarizirane i djelomično koreografirane utakmice; iako uključuje pokrete koji izvođače mogu dovesti u opasnost od ozljeda, čak i smrti, ako se ne izvode ispravno. Osnovan je 1953. godine kao Capitol Wrestling Corporation i najveća je promocija hrvanja u svijetu. Sjedište joj je u Stamfordu, Connecticut.